Ubezpieczenie wypadkowe 2013 i 2014 – pieniądze na czarną godzinę

Czy wiecie, w jaki sposób działają akwizytorzy sprzedający prywatnym osobom drogie i nieszczególnie korzystne ubezpieczenia na życie? Proszą o rozpisanie w dwóch tabelkach przychodów obu małżonków, a następnie we wspólnej rubryce wszystkich stałych wydatków, oczywiście w szacunkowym przybliżeniu. Następnie uświadamiają potencjalnego klienta, jak wiele traci się, gdy jedna z osób przestaje pracować, poprzez przekreślenie w dobitny sposób przychodów jednego z małżonków – dochody zmniejszają się, często o połowę wspólnych przychodów, a wydatki pozostają bez zmian!

ubezpieczenie wypadkowe

Obrazuje to sytuację, z której wiele osób zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy, czyli utratę zdolności do pracy jednej z osób przy konieczności opłacania stałych opłat takich jak czynsz czy energia. Dlatego warto zorientować się, jeśli pracujemy i zarabiamy, czy obejmuje nas ubezpieczenie wypadkowe 2014 lub co zrobić, by móc się o nie ubiegać. To bardzo ciekawy rodzaj ubezpieczenia,  który jest szczególnie ważny dla osób, które pracują w warunkach niebezpiecznych. Przykładowo, górnicy, którzy zjeżdżają codziennie kilkaset czy tysiąc metrów pod ziemię przy swoich sporych zarobkach mają również ogromne kwoty odprowadzane comiesięcznie na ubezpieczenie wypadkowe 2013. Dzieje się tak, ponieważ w ich zawodzie istnieje ogromne ryzyko, że wjadą pod ziemię, ale już spod niej nie wyjadą, lub wyjadą mocno okaleczeni.

ubezpieczenie wypadkowe

Ponadto, po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach pracy mogą doznać choroby zawodowej, która znacznie zminimalizuje ich komfort życia i będą wymagali oni długotrwałego i kosztownego leczenia. Wówczas taki emerytowany górnik ma możliwość przejścia na atrakcyjna rentę chorobową, która choć nie tak atrakcyjna jak jego górnicze zarobki, ale wciąż zadowalająca i pozwalająca dołożyć się do rodzinnych wydatków. Z definicji ubezpieczenie wypadkowe to tego rodzaju ubezpieczenie, które powstaje nagle, w wyniku wykonywania w sposób prawidłowy swoich obowiązków zawodowych, przy nastąpieniu nieszczęśliwego wypadku. W wyniku tego wypadku osoba ubezpieczona doznała śmierci lub trwałego albo czasowego inwalidztwa, przez co pozostaje niezdolna do dalszego wykonywania pracy zawodowej w okresie, w którym jest w pełni swojej zawodowej aktywności.

Skomentuj

Imie (wymagane)
Email (wymagane)
Komentarz (wymagane)

Możesz uzywac html'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>